
Třídírna plastu shořela. Místo požáru hlídá hasičská laboratoř
AKTUALIZOVÁNO Závažný požár v průmyslovém areálu museli likvidovat dnes odpoledne profesionální i…
05. 07. 2019 - 15:00
Rozbité lampy, nefungující semafory na křižovatkách, ucpané kanalizační vpusti, polámané větve a velký nepořádek na cestách. Technické služby města Olomouce měly v úterý po pondělní bouři velké množství mimořádné práce.
rovozovna veřejného osvětlení a světelného signalizačního zařízení zjistila a řešila několik závad na veřejném osvětlení. V ulici Norská byla poškozena dvě svítidla, další poškozená lampa byla v ulici U Hradiska. Všechna svítidla byla během úterý vyměněna za nová.
Celkový výpadek dodávky elektrické energie do veřejného osvětlení nastal v ulic Štěpánovská v Chomoutově. Jednalo se o venkovní vedení, které vlivem větru způsobilo výpadek v hlavním rozvaděči. Závada byla brzy odstraněna a provedena kontrola i všech rozvaděčů napojených na venkovní vedení.
Kvůli bouřce nefungovaly také některé semafory na křižovatkách. Signalizace měla poruchy na křižovatkách Přerovská, nám. Nár. hrdinů, Lipenská, tř. Svobody – Drápal. Jednalo se o poruchy na zdroji v návěstidle. Závady byly co nejdříve odstraněny. Současně proběhla kontrola vychýlených výložníků na světelné signalizaci a závady byly odstraněny.
Provozovna veřejné zeleně zaznamenávala již od ranních hodin v úterý hlášení ohledně spadlých větví. Pracovníci pověření odklízením větví a dalších následků včerejší bouře obdrželi soupis lokalit, kde pak uklízeli. „V průběhu celého úterý dostáváme další a další hlášení o spadlých větvích, na která operativně reagujeme,“ uvedl Jiří Fryc, předseda představenstva TSMO.
Provozovna místních komunikací reagovala na kalamitu již v pondělí v odpoledních hodinách, na základě hlášení občanů musely být ručně vyčištěny dvě kanalizační vpusti na ulici Dobrovského. V úterý tam proběhlo i tlakové pročištění. V úterý byly také čištěny další vpusti v ulicích Černá cesta 2b a u autobusové zastávky v ulici Průmyslové. Probíhaly opravy svislého dopravního značení poškozeného větrem.
„Při organizaci čištění byla v úterý odvolána plánovaná bloková čištění a pracovníci provozovny na úseku strojního i ručního čištění se věnovali úklidu cest a chodníků ve správě TSMO. Kropící vozy splachovaly nečistoty z vozovek. Čtyři malé zametací vozy se věnovaly úklidu chodníků a cyklostezek, tři zametací vozy čištění vozovek,“ popsal Jiří Fryc.
Skupiny pro ruční úklid prováděly úklid v přednádraží, Droždíně, Neředíně, ulicích Pasteurové, Havlíčkové, Krapkové, Tř. Spojenců, Vídeňské, Tř. Svobody, Polské a Palackého.
AKTUALIZOVÁNO Závažný požár v průmyslovém areálu museli likvidovat dnes odpoledne profesionální i…
Místo slíbeného hrobu se dočkal jen výmluv a prázdných slibů. Senior ze Šumperka naletěl…
Mimořádná dopravní nehoda se stala dnes na dálnici z Olomouce na Ostravu u Lipníku nad Bečvou.…
Pět mladých mužů ve věku od 18 do 21 let skončilo v rukou policie kvůli rozsáhlé sérii vloupání a…
DOPLNĚNO Nedělní večerní jízda nedopadla dobře pro řidičku Škody Scala, která si nejspíš kvůli tmě…
Až 400 tisíc řidičských průkazů bude muset být do konce roku vyměněno kvůli uplynutí desetileté…