Kriminalisté řeší dvě násilná úmrtí v Olomouckém kraji
Olomoucký kraj řeší během krátké doby hned dvě závažná násilná úmrtí. Policie v uplynulých dnech…
foto: Policie ČR
03. 03. 2023 - 15:14
Policisté z dopravního inspektorátu se tento týden zaměřili na používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů pro přepravu dětí. Akce se zúčastnil také policejní preventista a krajský koordinátor BESIP Ing. Miroslav Charouz. A proč právě v tento den? Protože tento týden mají děti z okresu Šumperk jarní prázdniny a je předpoklad, že se budou častěji přepravovat vozidlem.
V Mohelnici na Šumpersku policisté kontrolovali řidiče vozidel a přepravované osoby, zda jsou za jízdy řádně připoutány bezpečnostním pásem. U dětí kontrolovali umístění v dětské autosedačce, která musí odpovídat jeho hmotnosti a výšce.
Cílem akce bylo zejména preventivně působit na rodiče dětí, kteří ne vždy mají děti umístěny v autosedačce správným způsobem. Dva hříšníci, kteří neměli za jízdy bezpečnostní pás, se neobešli bez pokuty. I tito alespoň odjížděli s příslibem, že příště na pás již nezapomenou.
Na závěr upozorňujeme, že policisté se zaměří na používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů i v dalších dnech, a to jak při dopravně bezpečnostních akcích, tak i při běžném výkonu služby.
Olomoucký kraj řeší během krátké doby hned dvě závažná násilná úmrtí. Policie v uplynulých dnech…
Atmosféru vánoční Olomouce dotváří každý rok i vánoční tramvaje. Letos do ulic vyrazily dokonce už…
Namrzlé a zasněžené komunikace v pondělí ráno způsobily v Olomouckém kraji hned několik vážných…
Olomouc už velmi brzy získá novou stylovou architektonickou a urbanistickou dominantu a zájemcům se…
Olomoucký vánoční strom září, a to znamená jediné, olomoucké vánoční trhy jsou oficiálně zahájeny.…
Celkem třicet čtyři návštěvníků Vánočních trhů si odneslo o jeden nečekaný a nevyžádaný zážitek…