Olomouc se přibližuje výstavbě multifunkční haly
Olomouc je o krok blíže k výstavbě nové multifunkční haly. Projekt společnosti REDSTONE vstupuje do…
foto: archiv
26. 08. 2019 - 19:00
Bouřková mračna nad městem nesou bouři. ta by měla do Olomouce dorazit okolo 19. hodiny, hrozí prudký přívalový déšť. Pokud můžete, nevycházejte, a z důvodu hrozících krup raději zaparkujte pod střechou.
Předpovědi meteorologů se vyplňují - dusno jen občas přeruší bouřky. „Méně bouřek se objeví ve středu a také během víkendu, kdy bude bouřit jen výjimečně. Vzduch na našem území bude nejen teplý, ale také hodně vlhký, tato kombinace bude po většinu týdne působit pocit dusna,“ řekl Jan Šrámek z ČHMÚ.
Bouřky bude provázet přívalový déšť, který může rozvodnit menší toky a zatopit níže položená místa, jako jsou podjezdy či sklepy. Úhrn přílvalových srážek může být až okolo 40 mm.
Během úterý by mělo bouřek ubývat, vyskytnout se mohou ještě odpoledne, ovšem pouze výjimečně a převážně na horách. Na většině území bude polojasno, zejména v západní polovině Česka se místy vytvoří kupovitá oblačnost. Teploty se budou pohybovat mezi 26 a 30 stupni Celsia. V ranních a dopoledních hodinách se také mohou tvořit mlhy a nízká oblačnost, které se ale rychle rozpustí.
Olomouc je o krok blíže k výstavbě nové multifunkční haly. Projekt společnosti REDSTONE vstupuje do…
Mezinárodní výstava Flora Olomouc 2026 nabídne jedinečný jarní zážitek, který propojí květiny,…
Po dlouhé zimní pauze se postupně vrací voda do olomouckých kašen. Jako tradičně zahájila sezonu…
Olomoucká zoologická zahrada má nový přírůstek. Narodil se zde sameček velblouda dvouhrbého, který…
Je krásně, tak proč se nevydat na olomoucké Poděbrady? Po celou dobu svátků zde mají pro…
Výstřely, dunění, hluk z proudových letadel. Vojáci předem upozorňují obyvatele Olomouce a okolí,…