Vyhlídkové kolo se zastavilo i s lidmi v kabinkách
Celkem třicet čtyři návštěvníků Vánočních trhů si odneslo o jeden nečekaný a nevyžádaný zážitek…
foto: MDO
24. 03. 2020 - 07:16
V nouzovém stavu divadla nehrají, ale Moravské divadlo v Olomouci se rozhodlo během této doby nezahálet a místo toho pomáhat potřebným. Vymysleli hned dva projekty - Nakup s divadlem MDO a osvěžení povinné četby školákům.
„Přestože jsme byli nuceni zrušit představení pro veřejnost a uzavřít naši budovu, chceme zůstat i nadále v kontaktu s našimi diváky a současně nabídnout pomoc těm, kteří ji v aktuální situaci nejvíce potřebují. Kolegové z řad herců se už v průběhu minulého týdne spontánně zapojili do šití a rozvozu ochranných roušek. Velmi vítám i další dobročinný projekt, s kterým umělci našeho divadla přišli a který pomůže s koordinací těchto dobrovolnických aktivit,“ uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš.
Projekt Nakup s divadlem MDO budé možné kontaktovat divadlo a domluvit se na nákupu potravin nebo léků, či na venčení psa nebo vyřizováním pošty. Projekt je určen pro všechny, kteří ho v dané situaci potřebují. Takže nejen pro seniory, ale také matky samoživitelky nebo třeba pro handikepované.
„Stačí jen mezi desátou a patnáctou hodinou zavolat na naše telefonní čísla, domluvíme se na tom, co je potřeba zajistit a kam a v kolik hodin dorazit. Naše kurýry snadno poznáte podle oblečení – budou mít na sobě oranžové vesty s nápisem Nakup s divadlem MDO. Věříme, že v této složité situaci budeme prospěšní všem, kteří pomoc opravdu potřebují a že jí nebude zneužito,“ uvedla za organizátory akce dramaturgyně činohry Michaela Doleželová.
Pomoc si můžete domluvit na telefonním čísle 602 772 433 (Michaela Doleželová) nebo 608 727 988 (Jana Posníková). K dispozici je rovněž e-mail nakupsdivadlem@mdol.cz.
Druhý projekt myslí na školáky středních škol, kterým herci pomocí krátkých videí představí díla z povinné četby. Zábavná videa školáci najdou na facebookovém profilu nebo na youtubovém účtu divadla. První díl bude zveřejněn už dnes dopoledne.
Celkem třicet čtyři návštěvníků Vánočních trhů si odneslo o jeden nečekaný a nevyžádaný zážitek…
Jen do konce prosince mohou lidé využít motivační výzvu města a přihlásit si trvalý pobyt v…
Sbírkové skleníky Výstaviště Flora Olomouc se od 17. října do 2. listopadu změnil v tropický ráj…
Logistický areál East Park Olomouc má nového silného hráče. Česká společnost SOLSOL se stane…
U motorestu Křepelka se už od čtvrtka dá najíždět na dálnici D35 ve směru na Litovel a Mohelnici.…
Vedení města Olomouce se rozhodlo podniknout druhý pokus o schválení tzv. Metodiky uzavírání…