Muž vyhrožoval bombou v šumperské nemocnici
Policisté během několika hodin dopadli muže, který ve středu odpoledne telefonicky vyhrožoval…
foto: Pixabay
16. 01. 2026 - 12:42
Policisté v Olomouci odhalili řidiče, který se při silniční kontrole prokázal falešnými doklady. Hlídka oddělení hlídkové služby zastavila osobní vůz značky Volkswagen ve čtvrtek krátce před 11. hodinou.
Řidič policistům předložil polské doklady, které jim byly podezřelé, a proto si na místo přivolali kolegy z cizinecké policie. „Ti po kontrole předložených dokladů zjistili, že se jedná o padělky,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Skoupilová. Při následné prohlídce vozidla pak policisté našli české doklady, které už byly pravé. Na jejich základě ztotožnili řidiče jako 46letého občana České republiky.
Dechová zkouška na alkohol vyšla negativně, orientační test na drogy ale ukázal pozitivní výsledek na kokain. Muž se následně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Policisté navíc zjistili, že muž za volantem vůbec neměl co dělat, protože přišel o řidičské oprávnění po dosažení 12 bodů.
Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a padělání a pozměnění veřejné listiny. „Za tyto trestné činy hrozí podle trestního zákoníku v krajním případě až tři roky odnětí svobody,“ doplnila mluvčí.
Policisté během několika hodin dopadli muže, který ve středu odpoledne telefonicky vyhrožoval…
V noci na čtvrtek vypukl požár ve výrobní hale u Kralic na Hané. Požárem bylo zasaženo odsávání…
Olomoučtí kriminalisté zahájili trestní stíhání 35letého muže z Litovelska, který je obviněn ze…
Nebezpečný incident se odehrál v pátek 20. února krátce před 23. hodinou na ulici Gagarinova v…
AKTUALIZOVÁNO + VIDEO! Krajští kriminalisté z Olomouce se už od minulého týdne zabývají případem…
Jen pár minut před šestou hodinou se dnes ráno odehrála vážná dopravní nehoda na komunikaci I/44.…