Jeden z dělníků po otravě v bývalém pivovaru zemřel
Červnová hromadná otrava oxidem uhelnatým v areálu někdejšího pivovaru v olomoucké části Holice…
foto: Flora Olomouc
02. 10. 2025 - 09:44
Olomouc se začátkem října promění v zahradu plnou barev, chutí a vůní. Od 2. do 5. října 2025 se na Výstavišti Flora uskuteční jubilejní 30. ročník podzimní etapy zahradnické výstavy Flora Olomouc – Hortikomplex. Letošní ročník nese podtitul „Oslava v zahradě“ a představí to nejlepší z českého zahradnictví, ovoce a zeleniny.
Centrální expozice v pavilonu A nabídne slavnostně prostřený stůl plný úrody. Hlavní důraz bude kladen na kvalitu, udržitelnost a poctivý původ potravin, které letos opět zastřešuje značka Ministerstva zemědělství ČR nazvaná Ovoce a zelenina s rodokmenem.
Na návštěvníky čekají floristické soutěže, zahradnické trhy, festival gastronomie Olima s kuchařským kláním a Moravský cukrářský šampionát. Doplní je také workshopy, přednášky i hudební program.
Pro děti bude připravena naučná stezka, projížďky na koních, skákací hrad či „králičí hop“. Jubilejní Flora Olomouc tak slibuje pestrý program a inspiraci pro celou rodinu.
Červnová hromadná otrava oxidem uhelnatým v areálu někdejšího pivovaru v olomoucké části Holice…
Dvacet nových elektrobusů pořídí olomoucký dopravní podnik. Vozy za 291 milionů bez DPH dodá…
Zoologická zahrada na Svatém Kopečku hlásí mimořádný chovatelský úspěch. Samice hrabáče kapského…
Olomouc během prázdnin provádí vždy různé dopravní stavby a s nimi přichází mnohá dopravní omezení.…
Dramatický zásah mají za sebou policisté z olomouckého pohotovostního a eskortního oddělení. V…
Vůbec poprvé se Zoo Olomouc těší z narození mláďat pand červených. A rovnou dvou! Matka je…