Jeden z dělníků po otravě v bývalém pivovaru zemřel
Červnová hromadná otrava oxidem uhelnatým v areálu někdejšího pivovaru v olomoucké části Holice…
foto: Olomoucký kraj
06. 09. 2024 - 12:31
Olomouc – Dobrá zpráva pro rodiče, jejichž děti trpí poruchami autistického spektra, přišla s počátkem nového školního roku. V Olomouci se otevřela základní škola, která je určena právě těmto žákům a nabízí vzdělání v sedmi třídách. Jedná se o první takto zaměřené zařízení v Olomouckém kraji a druhé v České republice.
„Otevřením specializovaných tříd pro žáky s autismem tak řešíme dlouhodobý nárůst počtu dětí s touto poruchou a problém s jejich umisťováním do škol,“ řekl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje, který školu zřizuje. Škola cílí na žáky s těžkou formou autismu, kteří nemohou být vzdělávání v rámci inkluze na základních školách. Každá třída bude mít minimálně tři pedagogické pracovníky na maximálně šest dětí, kteří se budou individuálně věnovat každému žákovi.
Kromě základní školy a základní školy speciální je zde také přípravný stupeň pro předškolní děti ve věku od 5 do 8 let. Budova je vybavena moderními individuálními učebnami, výukovými dílnami zaměřenými na ergoterapii a muzikoterapii a speciální místností poskytující pozitivně laděné prostředí, které má relaxační, poznávací i interakční funkci.
Otevření vzdělávacího zařízení představuje významný posun v péči o děti s autismem v Olomouckém kraji. Škola v Olomouci je teprve druhá svého druhu v České republice, přičemž první byla otevřena v Brně. Jejím posláním není jen vzdělávání žáků, ale také poskytování podpory rodinám dětí s autismem.
Červnová hromadná otrava oxidem uhelnatým v areálu někdejšího pivovaru v olomoucké části Holice…
Dvacet nových elektrobusů pořídí olomoucký dopravní podnik. Vozy za 291 milionů bez DPH dodá…
Zoologická zahrada na Svatém Kopečku hlásí mimořádný chovatelský úspěch. Samice hrabáče kapského…
Olomouc během prázdnin provádí vždy různé dopravní stavby a s nimi přichází mnohá dopravní omezení.…
Dramatický zásah mají za sebou policisté z olomouckého pohotovostního a eskortního oddělení. V…
Vůbec poprvé se Zoo Olomouc těší z narození mláďat pand červených. A rovnou dvou! Matka je…