Basketbalisté BK Olomouc prohráli s USK Praha
V domácí hale Čajkaréna přivítali v 5. kole nadstavbové skupiny A2 basketbalisté BK Olomoucko tým…
foto: archiv redakce
27. 03. 2024 - 17:57
Česká reprezentace hráčů U 19 ve vodním pole se po úspěšné kvalifikaci v bosenské Trebinji probojovala na zářijové mistrovství Evropy do bulharského Burgasu. Devatenáct týmů bylo rozděleno do čtyř skupin. Každá se hrála v jiném státě, z každé postoupili dva nejlepší. U úspěchu národního týmu byli také zástupci olomouckého klubu vodního póla.
V prvním zápase porazil český národní tým Velkou Británii 9:6, následně si hladce poradil s Finskem vysoko 20:2. S Francii pak bohužel prohrál 3:17.
Rozhodující zápas, ve kterém už šlo o vše, sehrálo české družstvo s domácí Bosnou a Hercegovinou. Pekelné divácké prostředí ani důležitost utkání však hráče neovlivnili a po nejlepším herním výkonu zvítězili 10:6.
V družstvu měl své zastoupení i olomoucký klub vodního póla a to jak v hráčském kádru, tak i realizačním týmu. Reprezentovali gólman Vojtěch Procházka a odchovanec Olomouce Filip Dittmer nyní hrající za slovenský tým KVP Nováky. Asistentem trenéra je Jiří Dittmer.
„Malou zajímavostí je, že náš tým hned první noc v Trebinji zažil zemětřesení o síle 5,3 Richterovy stupnice s epicentrem jen třicet kilometrů od místa pobytu. Naštěstí bez újmy,“ uvedl Jiří Dittmer.
Mistrovství Evropy se v Burgasu koná 1.-7. září. Základní skupiny šampionátu byly vylosovány v Barceloně. Český tým se ve skupině D střetne se Slovinskem, Rumunskem a domácím Bulharskem, postupovat budou dva nejlepší celky. „Skupina je hratelná, věříme, že se nám postup podaří,“ uvedl Dittmer.
V domácí hale Čajkaréna přivítali v 5. kole nadstavbové skupiny A2 basketbalisté BK Olomoucko tým…
Až poslední hrací den dlouhodobé části Severoevropské ligy určil šestnáctku postupujících do…
Skvělou konfrontaci se špičkovým evropským basketem zvládli se ctí basketbalisté BK Olomoucko. V 7.…
Ani potřetí v sezoně nedokázali basketbalisté BK Olomoucko vyzrát na výběr USK Praha. Ve druhém…
Úspěšně vstoupili do nadstavbové skupině A2 basketbalisté BK Olomoucko. Na domácí palubovce…
Extrémně vyrovnané utkání nabídl duel basketbalistů BK Olomoucko s Pardubicemi v posledním kole…