
Boj o postup začínají fotbalisté SK Sigma ve Švédsku
Boj o postup do Evropské ligy rozehrají ve čtvrtek večer fotbalisté SK Sigma Olomouc. V Malmö…
foto: Petr Pelíšek
19. 02. 2022 - 17:08
Ve 22. kole FORTUNA:LIGY fotbalisté SK Sigma Olomouc prohráli v Ostravě s Baníkem 0:1. Pro Hanáky jde ovšem o smolný výsledek, nebyli horší než domácí, ale když neproměnili vyložené šance a inkasovali v závěru po rohovém kopu, bodový zisk z toho nebyl.
Sigma vstoupila do derby aktivním napadáním a to se málem vyplatilo hned v úvodu. Brankář Laštůvka zaváhal při rozehrávce a být Breite pohotovější, mohl poslat míč do prázdné brány. Jinak se hrálo spíše mezi oběma šestnáctkami, dlouho bez nějakých větších šancí. Hanákům se podařilo přednosti domácích skvěle eliminovat, včetně desetigólového střelce Almásiho. Sigma ustála i první dva rohové kopy domácích, pak také střelu Kuzmanoviče zdálky. Hosté se snažili také směrem dopředu, ale v prvním poločase jim chybělo více přesnosti, rozvahy a klidu. Chytil střílel nad, pak Zmrzlý hlavičkou nepřekvapil gólmana. Takže po prvním poločase to bylo bez branek. Krátce po přestávce byl o něco aktivnější Baník, ovšem pak se rozehrála Sigma. A měla dostatek šancí. Po hodině hry a rohovém kopu hlavičkoval na zadní tyčce po centru zprava Beneš, brankář Laštůvka Ostravu podržel velmi dobrým zákrokem. Vzápětí pak vyplul do stoprocentní šance Breite, ale trefil jen vybíhajícího brankáře. Pak po další slibné akci se nedohodli pro zakončení González a Chytil, takže z toho byla jen slabá střela. Baník se jen bránil. A mohl za to pykat. V 79. minutě hlavičkoval z malého vápna nad v další velké šanci, Daněk. Nedáš- dostaneš se dostavilo záhy. V 81. minutě se po rohovém kopu trefil přes hlavu Pokorný. V závěru pak měla Sigma ještě nějaké možnosti srovnat, největší v 89. minutě Navrátil, ale jeho bombu k pravé tyčce gólman Laštůvka vyrazil.
FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
Branka: 81. Pokorný. Rozhodčí: Batík – Dobrovolný, Dresler. ŽK: Boula, Ekpai, Laštůvka – Greššák, Chvátal, Daněk. Diváci: 6151.
Ostrava: Laštůvka– Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman – Ekpai (67. Jaroň), Kaloč, Kuzmanović (59. Klíma), Boula (59. Buchta, 90+3. Juroška), Falta – Almási. Trenér Tomáš Galásek.
SK Sigma: Stejskal – Chvátal (88. Poulolo), Jemelka, Beneš, Zmrzlý – Greššák (88. Zahradníček) – Breite, Zifčák (65. Navrátil), González, Daněk – Chytil (77. Růsek). Trenér Václav Jílek.
Boj o postup do Evropské ligy rozehrají ve čtvrtek večer fotbalisté SK Sigma Olomouc. V Malmö…
Další tři body zapsali fotbalisté SK Sigma Olomouc. Hanákům se povedlo doma na Andrově stadionu…
Sérii podzimních anglických týdnů zahájí fotbalisté SK Sigma Olomouc doma na Andrově stadionu proti…
Fotbalisté SK Sigma Olomouc už vědí, kdo jim stojí v cestě za postupem v evropském poháru. Že…
Po dvou letech opouští střídačku basketbalistů BK Olomoucko Andy Hipsher, který v minulé sezoně tým…
Fotbalisté SK Sigma Olomouc už nepatří mezi neporažené ligové týmy. Ve 4. kole prohráli na Spartě 0…