
Fotbalisté SK Sigma porazili Zlín
Další tři body zapsali fotbalisté SK Sigma Olomouc. Hanákům se povedlo doma na Andrově stadionu…
31. 05. 2019 - 10:00
Jedna z největších legend v historii SK Sigma Olomouc je zpět. Radoslav Látal, slavný odchovanec Sigmy, je po osmnácti letech zpět na Andrově stadionu. Domů na Hanou se vrací, v klubu bude působit jako hlavní trenér. Vystřídal Václava Jílka, který odešel do pražské Sparty.
Látal trénuje do roku 2007, začínal v třetiligovém Frýdku-Místku. Jako kouč vyhrál slovenský pohár a běloruský superpohár, v Polsku a na Slovensku byl vyhlášen Trenérem roku. S polským Piastem Gliwice získal druhé místo v Ekstraklase.
"Měl jsem nějaké nabídky, ale rozhodně jsem neváhal. Táhlo mě to domů a chtěl jsem si znovu vyzkoušet českou ligu. Nějaký vztah k Olomouci mám, výrazné váhání tam nebylo," řekl Látal. Naposledy působil v Trnavě, se kterou hrál základní skupinu Evropské ligy.
Látal má za sebou bohatou a úspěšnou hráčskou kariéru. Se Schalke 04 vyhrál Poháru UEFA, s Ostravou titul, s národním týmem byl stříbrný na EURU v roce 1996. V klubu se nyní potká se synem Radkem (1997).
Smlouvu v klubu podepsal na dva roky. Realizační tým bude kompletně potvrzen až příští týden.
Trenérská kariéra Radoslava Látala
Frýdek-Místek (2007-2008), Opava (2008-2009), Sokolov (2010-2012), Baník Ostrava (2012), Košice (2013-2015), Gliwice (2015-2017), Brest (2018), Spartak Trnava (2018)
Další tři body zapsali fotbalisté SK Sigma Olomouc. Hanákům se povedlo doma na Andrově stadionu…
Sérii podzimních anglických týdnů zahájí fotbalisté SK Sigma Olomouc doma na Andrově stadionu proti…
Fotbalisté SK Sigma Olomouc už vědí, kdo jim stojí v cestě za postupem v evropském poháru. Že…
Fotbalisté SK Sigma Olomouc už nepatří mezi neporažené ligové týmy. Ve 4. kole prohráli na Spartě 0…
Na první místo tabulky se po čtvrtém kole Chance Ligy můžou posunout fotbalisté SK Sigma Olomouc.…
V závěrečném předkole Evropské ligy se SK Sigma Olomouc utká s poraženým z dvojice Malmö FF - FC…