5. kolo: Fotbalisté SK Sigma mají doma Pardubice
Po dvou vítězstvích venku čeká fotbalisty SK Sigma Olomouc zápas doma. Na závěr pátého kola Chance…
foto: archiv redakce
06. 02. 2026 - 16:07
První letošní velký zápas čeká fotbalisty SK Sigma Olomouc. Ve 21. kole Chance Ligy hrají v Ostravě-Vítkovicích s Baníkem. Derby bude mít možná větší náboj, než obvykle. Hanáci chtějí zpět do první šestky, Slezané zase rychle pryč z pásma sestupu. Navíc poprvé se v Ostravě zase po vážném zranění představí útočník Jan Kliment.
„Musíme navázat na výkony z přípravy a na výsledek z prvního jarního kola proti Hradci Králové. Jsme stále v určitém procesu. Víme, že se v některých ohledech a situacích potřebujeme zlepšit,“ řekl před zápasem trenér Sigmy Tomáš Janotka.
Baník přezimoval na 14. pozici. „Realita je taková, že jsou v tabulce dole a týká se jich boj o záchranu. Tým je ale tak kvalitní, že do těchto pater tabulky nepatří,“ uvedl Janotka. „Je třeba zmínit, že Ostrava byla kousek od toho, aby zvítězila na Slovácku. Jurečka měl za stavu 2:0 v 65. minutě stoprocentní šanci. Fotbal ukázal, jak tenká v něm někdy bývá hrana. Fotbal je někdy krásný, jindy zrádný. Čekáme těžký zápas v bouřlivém prostředí. Potřebujeme zdravé sebevědomí, být nebezpeční a vstřelit nějaký gól. A třeba tím Baník ještě víc znervóznit. Musíme pohlídat to, co má Baník velice silné – rychlý přechod do útoku,“ dodal.
Zápas FC Baník Ostrava versus SK Sigma Olomouc se hraje v sobotu 7. února od 15.00 (rozhodčí Ondřej Berka, - Matěj Vlček, Jan Váňa).
Po dvou vítězstvích venku čeká fotbalisty SK Sigma Olomouc zápas doma. Na závěr pátého kola Chance…
Ve 4. kole Chance ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc vyhráli v Uherském Hradišti nad Slováckem.…
Zápasy 4. kola bude o víkendu pokračovat fotbalová Chance Liga. Tým SK Sigma Olomouc poslal los do…
Tři minut před koncem zápasu třetího kola se povedlo fotbalistům SK Sigma Olomouc trefit první…
Ve 3. kole Chance Ligy se fotbalisté SK Sigma Olomouc pokusí uhrát první tříbodový zisk v nové…
Fotbalovou Sigmu Olomouc posílil švédský obránce Anton Ekeroth. Na Andrův stadion přestoupil z…