Zde může být vaše reklama.

Krajský šampionát Cyklokros v Náměšti vyhrál Hampl

Cyklokros v Náměšti vyhrál Hampl

foto: archiv redakce

24. 10. 2022 - 11:04

V sobotu za sychravého počasí v areálu amfiteátru v Náměšti na Hané se uskutečnilo mistrovství Olomouckého kraje v cyklokrosu i s mezinárodní účastí. Závod byl zároveň součástí Oderského poháru.

Vítězem kategorie muži elite se stal Petr Hampl z týmu Pells. Na druhém místě se umístil Radim Grebík – tým Force KCK Zlín a na třetím pak František Vinklárek za tým TUFO Pardus Prostějov, kdy v celkovém pořadí se vměstnal na třetí místo polský závodník Maksymilian Bienasz – tým Bienasz Bike – Polsko, který zvítězil ve své kategorii muži 35let.

V kategorii žen zvítězila domácí Denisa Bravencová za tým KOLÁRNA před ostřílenou Naďou Voráčovou z týmu TUFO PARDUS Prostějov a Martinou Kukulovou– KOLÁRNA.

Kolem trati mohli diváci potkat spoustu známých tváří jako například bývalou reprezentantku v silniční cyklistice Jiřinu Ščučkovu, mechaniky české reprezentace - Richarda Šmídu a Karla Slezáčka, otce bývalého mistra světa z juniorské kategorii Mlynáře, místostarostu městyse Náměště na Hané, Michala Frantíka - člena komise pro mládež a sport rady Olomouckého kraje, partnery a sponzory závodu a řadu dalších.

„Největší radost mám vždy z kategorie těch nejmenších. V té nejprestižnější mužské kategorii jsme mohli vidět až do samotného závěru úžasný souboj mezi Hamplem a Grebíkem. Tímto bych velice rád poděkoval všem za diváckou kulisu fanoušků, gratuluji vítězům a zúčastněným, celému týmu, který nám pomáhal tento závod připravit a v neposlední řadě městysi Náměšť na Hané, městu Olomouc, Olomouckému kraji a všem partnerům závodu,“ řekl ředitel závodu Roman Brandýs.

Další články