
Levhart z Vídně přijel na námluvy na Svatý Kopeček
Olomouc – Samec vzácného levharta mandžuského přijel na námluvy do olomoucké zoo na Svatém Kopečku.…
14. 01. 2019 - 00:00
Půl století od upálení Jana Palacha si bude od středy 16. ledna připomínat Olomouc. „Chceme tak důstojně připomenout muže, který odmítal postupnou rezignaci na ideály svobody a demokracie,“ řekl primátor Mirek Žbánek. Vzpomínka na Jana Palacha se odehraje před podloubím radnice 16. ledna v 17 hodin, její součástí budou i zvony ze všech olomouckých chrámů.
Při této příležitosti bude radnice nasvětlena v barvách národní trikolory, připravena bude i speciální projekce a vystoupí představitelé veřejného života. Oběť Jana Palacha bude před radnicí až do 19. ledna připomínat také kovová plastika uměleckého kováře Milana Poliána. Uvnitř informačního centra bude po celou dobu k dispozici také speciální pamětní kniha pro pietní zápisy.
„Podařilo se mi také dohodnout s Arcibiskupstvím olomouckým, že se v sobotu 19. ledna přesně v 15:30, tedy v čase, kdy Jan Palach zemřel, rozezní zvony olomouckých chrámů,“ upozornil na finální část Vzpomínky na Jana Palacha náměstek primátora Pavel Hekela, iniciátor vzpomínky.
-age-
Olomouc – Samec vzácného levharta mandžuského přijel na námluvy do olomoucké zoo na Svatém Kopečku.…
Olomouc – Hanácká metropole se opět chystá na jednu z nejvoňavějších a nejoriginálnějších akcí roku…
V Česku právě teď potřebuje vhodného dárce kostní dřeně více než 40 lidí, z toho přes třetinu tvoří…
Olomouc – Hanácká metropole se na několik týdnů stane centrem osobního rozvoje, zdraví a inspirace.…
Šternberk - Cestování do velkých měst kvůli darování krve se může stát minulostí. Agel Transfúzní…
Olomouc – Univerzita Palackého v Olomouci (UP) zaznamenala v polovině března téměř 35.000 přihlášek…